Што се случува во телото на жените за време на нивниот месечен циклус?

Месечниот циклус кај жените е придружен со повеќе промени во нивното тело и во нивното расположение.

Сиднеј сака да направи за жените нешто што ниту едно друго место никогаш не го направило

Да се тврди дека месечниот циклус е пријатно искуство е исто како и да кажете дека планетата Земја е рамна.

7 грешки со кои можете да си создадете проблеми со месечниот циклус

Погледнете ги следниве начини на кои самите можете да ги зголемите непријатностите за време на месечниот циклус.

Кога месечниот циклус доцни: Урнебесни мисли кои се вртат во главите на жените

Сигурни сме дека ќе се пронајдете во некои од овие мисли и дека слатко ќе се изнасмеете...

За или против? Еве што сѐ треба да знаете за менструалната чашка!

Иако менструалните чашки не се многу застапени на Балканот, оние жени што ги користат се толку задоволни што никогаш не би користеле ни влошки ни тампони.

Девојки, еве што да направите ако заборавите да се напиете контрацепциска таблета

Правилата за користење на овие таблети се многу едноставни, но жените многу често забораваат да се напијат. Ако и вам ви се случува тоа, следете ги овие насоки.

Месечниот циклус и летувањето: 5 одговори на најважните прашања

Неколку совети за справување со месечниот циклус за време на летниот одмор.

19 нешта кои никогаш не треба да ѝ ги кажете на девојка за време на нејзиниот месечен циклус

Ако сакате да ги избегнете непријатните моменти, избегнувајте ги овие 19 прашања и коментари...

8 причини зошто ви доцни месечниот циклус (доколку не сте бремени)

Бременоста не е единствениот фактор кој влијае на доцнењето...

10 изненадувачки знаци кои укажуваат на ПМС

ПМС-от не вклучува само промени на расположението, надуеност и грчеви. Погледнете ги наредниве 10 симптоми кои укажуваат на доаѓањето на вашиот циклус, а за кои можеби никогаш досега не сте чуле...

6 вистини кои морате да ги знаете ако (не) сакате да останете бремени

Сте се одлучиле за дете и веќе некое време се обидувате. Разговарате со пријателките и дознавате за разноразни методи кои ги зголемуваат шансите да останете бремени...
Датум: 24 јун 2014
, Автор:
12