08 декември 2015 | Кафе пауза

Богата мајка ја однела својата ќерка да види како живеат сиромашните луѓе

Еден ден, многу богата, добро ситуирана мајка ја однела својата ќерка на село со единствена цел, да ѝ покаже како живеат сиромашните луѓе.
Датум: 08 дек 2015

ХОЛОГРАМСКИ ДОПИР: Ќе можеме да го прегрнеме својот пријател во текот на видео разговор!

Јапонски научници успеаја да создадат нов вид технологија со холограми кои можат да се допрат. Ваквите трoдимензионални проекции се наречени „Fairy Lights“.

Авантурите на една мачка претставени преку смешни илустрации

Вљубениците во мачки на интернет се забавуваат со овие смешни слики од една навидум обична фотографија од домашна мачка.
Датум: 08 дек 2015

Планетарни чаши за пиење ги прикажуваат познатите планети од „Војна на ѕвездите“

Разбудете ја вашата темна страна или прославете ги празниците што доаѓаат во џедај стил со официјалните чаши на „Војна на ѕвездите“.

8 начини на кои самоуверените луѓе живеат поразлично од другите

Дневните навики и однесувања на самоуверените луѓе придонесуваат за нивниот самоуверен карактер. Следуваат неколку начини на кои тие живеат поразлично од другите.

Кога месечниот циклус доцни: Урнебесни мисли кои се вртат во главите на жените

Сигурни сме дека ќе се пронајдете во некои од овие мисли и дека слатко ќе се изнасмеете...

Едноставен трик за слабеење: Изгубете 2 килограми за само 1 ден

Доколку сакате да ослабите, а никако не успевате, тогаш ви го препорачуваме овој трик со чија помош можете да изгубите и до 2 килограми за само 1 ден.

6 нешта кои ниту една жена не смее да ги промени поради маж

Љубовта е сила која влијае силно врз човекот, но тоа не значи дека треба да ѝ дозволите да ви го одредува секој ваш чекор.

5 правила за облекување кои ќе ви помогнат да изгледате беспрекорно на празничните фотографии

Неколку совети кои ќе ви помогнат да ја одберете совршената модна комбинација со чија помош ќе изгледате одлично на празничните фотографии.

Чудесни фотографии од дружбата помеѓу децата и животните од фотографи од целиот свет

Секој месец меѓународната фотографска заедница организира натпревар на зададена тема, а за ноември, 2015 таа беше „Децата и животните“.
Датум: 08 дек 2015

Зимски пијалак во кој ќе се заљубите: Вино со јаболко и цимет

Соберете ги пријателите и направете им овошно вино кое никогаш нема да го заборават