маска | Кафе пауза - Part 4

5 трикови за убавина кои можете да ги украдете од вашата баба

Многу од продуктите содржат разни хемикалии, скапи се и често не го даваат ефектот кој го ветуваат, па затоа сѐ повеќе девојки и жени одлучуваат да користат природни препарати кои самите ќе ги направат во кујната.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

Направете си маска од алуминиумска фолија и вашето лице ќе заблеска

Професионалниот шминкер Реми Гафни предлага еден нов, генијален и креативен трик кој тврди дека ги намалува подочниците, а секој може да си го направи дома. Потребни ви се само кујнска алуминиумска фолија и ножици.

Домашни есенски третмани за подмладување

Есента е плодно годишно време кое изобилува со плодови кои обожаваме да ги користиме во исхраната, но и како дел од третмани за нега и разубавување.
Датум: 24 ное 2013
, Автор:

Како да ја негувате косата во студените денови?

Сонцето е позната и сериозна закана за состојбата на влакното, но исто така и студеното време. Сувиот студ ја суши косата и го расипува целокупниот изглед. Но, со оваа природна маска од авокадо ќе ја направите вашата коса мека и мазна...
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Природни маски за вашето лице

Маските за лице направени од здрави состојки не само што длабински ќе ја исчистат вашата кожа, туку и ќе го забават нејзиното стареење.

3 едноставни рецепти за убавина со фантастично дејство

Брзиот начин на живеење и секојдневниот стрес си го зимаат данокот на нашиот изглед. Сепак, не треба да очајувате и да купувате скапи препарати кои наводно можат да ви помогнат.

Маскирана убавина

И покрај тоа што сè е така „маскирано“, нели, на крајот на краиштата, поентата е да најдеш некој кој буквално ќе го обожува твоето битие без ни трошка „потпора“ и помош од модерната технологија или најновите изуми?
Датум: 18 авг 2013
, Автор:

Колку е лесно да се клонира вашето лице?

Артистката Хедер Дуи Хагборг ја приближила уметноста до науката со нејзиниот проект, во кој пресоздава човечки лица од ДНК што ја наоѓа на предмети фрлени на улиците...

Медена маска против акни и сува кожа

Медот е состојка во голем број козметички производи, бидејќи е ефикасен во борбата против брчките, акните и проблемите со сувата кожа.

Како да ослабете за 1 конфекциски број за 20 минути?

Рецепт од Тајланд, кој тамошните девојки го користат векови наназад, за да ги исчистат нечистотиите од кожата, да ја намалат подуеноста и да го зацврстат телото.

Три едноставни домашни третмани кои мора да ги пробате

Секојдневно сме изложени на стрес и нервози, па затоа во слободните часови сакаме да се релаксираме. И на нашата кожа ѝ е потребен третман за релаксација и нега по стресниот ден.
Датум: 22 сеп 2012
, Автор:

Маска од кафе и какао за свежо лице

Можеби не сте знаеле дека кафето ја зацврстува кожата, ги намалува брчките и отеченоста на лицето. Какаото на сувата кожа ѝ дава свежина и ја прави мека, а истовремено ја смирува и иритираната.