маска | Кафе пауза - Part 5

Домашни козметички препарати од кафе

Сте помислиле ли некогаш дека кафето кое секојдневно го пиете може да ви послужи како козметичко средство за нега на кожата и косата? Еве неколку брзи трикови за правење козметички препарати...
Датум: 13 јун 2012
, Автор:

Домашни третмани за нега на кожата

Кога подобро ќе размислите, сите состојки кои ви требаат за успешно да се ослободите од несаканите појави на вашето лице и тело, веќе ги имате во својот дом, само треба правилно да ги искомбинирате.
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Кафето во служба на убавината

Кафето не само што е вкусно за пиење и многу корисно за здравјето, туку може да се користи и како козметичко средство за освежување на лицето, тонирање на кожата, како маска против брчки...
Датум: 09 ное 2011
, Автор:

7 изненадувачки примени на сода бикарбоната

Сода бикарбоната може да се примени на различни начини во домаќинството, од состојка која го помага растот на тестото, до отстранувач на непријатната миризба во фрижидерот. Но, ги знаете ли нејзините козметички примени?
Датум: 09 окт 2011
, Автор:

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите.
Датум: 25 сеп 2011
, Автор: