Топ 5 содржини за изминатата недела (19.9.-25.9)

Ова е селекција на петте најчитани содржини на Кафе пауза за изминативе седум дена...
Датум: 25 сеп 2011
, Автор:

Астрологијата и (не)зависноста од вашиот љубовен партнер

Дознајте дали вие умеете да бидете во цврста љубовна врска, а сепак да останете свои.

Бесконечната соба

Преку својата извонредна архитектонска инсталација, францускиот уметник Serge Salat ги повикува посетителите на едно до сега невидено тридимензионално патување, низ бескрајни просторни слоеви.

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите.
Датум: 25 сеп 2011
, Автор: