кутија | Кафе пауза - Part 2

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.

Како да го претворите вашиот хрчак во сирена, принцеза или кловн?

Креативен начин да се забавувате со вашето слатко милениче. :)

Креативен начин за организирање на вашиот накит

Лесен начин за организирање на бројните парчиња накит кој што истовремено ќе ја разубави и вашата соба.

Две сестри пеат и „свират“ со кутии од маргарин

Сестрите Ленон (12) и Мејси (8) пеат своја верзија од песната „Call Your Girlfriend“, додека истовремено се придружувани од звукот кој го создаваат тропкајќи со празни кутии од маргарин. Нивните движења се идеално синхронизирани...
Датум: 31 мај 2012
, Автор:

Кутија за спиење на аеродром

Руските дизајнери од компанијата „Arch Group“ конечно успеаја да го направат нивниот прв малечок хотел, кој е наменет за дремнување. Тој се наоѓа на аеродромот Шереметјево во Москва.

Мачка во кутија

Погледнете го буцкастиот, но сепак, неодоливо сладок мачор Мару, кој се обидува да се пикне во една картонска кутија, која се чини претесна за него. Тој не е дебел, кутијата е мала...
Датум: 20 јун 2011
, Автор:
12