Две сестри пеат и „свират“ со кутии од маргарин

Сестрите Ленон (12) и Мејси (8) пеат своја верзија од песната „Call Your Girlfriend“, додека истовремено се придружувани од звукот кој го создаваат тропкајќи со празни кутии од маргарин. Нивните движења се идеално синхронизирани, а нивната интерпретација беспрекорна. Гласовните можности на овие мали девојчиња се за восхит, па многумина сметаат дека тие набрзо ќе станат нова сензација на Јутјуб, а со тоа и познати за светската јавност.
Две сестри ја пеат „Call Your Girlfriend“ и „свират“ со кутии од маргаринБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Кристина Reply

    Овие девојчиња стварно имаат ТАЛЕНТ!!!

Остави коментар