Интересни факти за серијата „Очајни домаќинки“

Серијата „Oчајни домаќинки“ започна да се емитува на 3 октомври 2004 година, а пред некој ден започна да се прикажува и последната сезона, осма по ред, од ова шоу кое постигна неверојатен успех.

Најдобриот пријател ни помага да се ослободиме од стресот

Ако се чувствувате под стрес, можеби е добра идеја да се видите со вашиот најдобар пријател. Според едно ново истражување спроведено на деца...

Неверојатен роботски танц на дабстеп музика

Неверојатни суптилни движења, одлична музика, 5 и пол минути вистинско уживање...
Датум: 27 сеп 2011
, Автор:

Кутија за спиење на аеродром

Руските дизајнери од компанијата „Arch Group“ конечно успеаја да го направат нивниот прв малечок хотел, кој е наменет за дремнување. Тој се наоѓа на аеродромот Шереметјево во Москва.

Неодоливи секси девојки

Овие прекрасни портрети од уште поубавите женски модели се дело на Петар Тодорински, кој живее во Софија, Бугарија.