Колумбија | Кафе пауза

Катедрала на солта: Импресивно архитектонско чудо кое се наоѓа 200 метри под земја!

Место кое не смеете да го пропуштите доколку сакате да ја посетите Колумбија!

Шарен и цветен град во Колумбија кој е создаден за најубавите фотографии

Улиците на овој град ќе ве одведат до куќата во која живееше можеби најпознатиот колумбиски писател - Габриел Гарсија Маркес...

Колумбиска компанија прави куќи од пластичен отпад, кои чинат само 280 долари

Во Богота дневно се исфрлаат 700 тони пластичен отпад, а само 100 тони од нив се рециклираат, но благодарение на архитектот Оскар Мендез, овој проблем конечно се решава на подобар начин...

Погледнете ги фотографиите од најнаселениот остров на Земјата

Кога фотографот Чарли Кордеро прв пат слушнал за Санта Круз Дел Ислоте, мал густо населен остров во Колумбија, бил вчудоневиден.

Иновативни шишиња Кока-кола направени од мраз

Уште едно изненадување за љубителите на Кока-кола...
Датум: 24 јун 2013
, Автор:

Кристална река која се прелева во пет бои

Caño Cristales (Кристалната река) е нарекувана и „Најубавата река на светот“, поради специфичните алги кои се наоѓаат на нејзиното дно и создаваат виножито од пет бои.