Ден и ноќ: Вкусен колач во две бои

Овој одличен есенски десерт се подготвува за многу кратко време.

Чоколаден колач готов за 60 секунди

Овој рецепт за чоколаден колач со орео бисквити стана многу популарен, а може да го направи секој.

Без печење: Едноставен рецепт за колач со пудинг и банани

Комбинацијата од чоколадо и овошје знаеме дека е една од најдобрите, а ако постои таков десерт без печење, тогаш нема причина зошто да не го пробаме уште денес.

Грчки колач: Чоколадни коцки со ф’стаци

Погледнете го овој рецепт како да подготвите вкусен колач со кој ќе го израдувате целото семејство.

Брз колач: Без готвење и печење, готов за 15 минути

Овој брз колач е идеален за подготовка кога немате многу време.

За сечиј вкус: Страчатела колачот го обожуваат и тие што не сакаат благо

Ретко кој ќе остане рамнодушен кон ваквиот десерт кога ќе го проба. Вистинско уживање составено од бисквитно тесто, ванила крем и парчиња чоколадо.

Колач од лимон и бадем без брашно: Сочен и мек десерт кој е совршено изненадување за целото семејство!

Овој колач ќе ве воодушеви уште од првиот залак со својот интензивно ароматичен вкус.

Лесен и фин – пудинг колач

Колачот со пудинг е еден од оние колачи кој и во случај да не знаете да готвите, лесно можете да направите.

Рецепт: Божествен колач од портокал и палента

Погледнете го овој рецепт како да направите божествен колач што сите ќе го обожаваат.

Мали трикови на големите готвачи: Со што да ги замениме јајцата во рецептите?

Што се случува кога брзате дома за да подготвите одреден оброк или десерт, но заборавате да купите јајца?

„Мраморниот колач“ е слатко задоволство за целото семејство

Ова е многу едноставен, сочен колач што може да се подготви во калап за куглоф или во форма на класични коцки.