Рецепт за неодоливо вкусен десерт: Црно-бела чоколадна торта која не се пече

Рецепт за неодоливо вкусен десерт: Црно-бела чоколадна торта која не се пече

Овој рецепт нема да ве остави рамнодушни! Станува збор за чоколаден колач кој е готов за само половина час! Не пропуштајте го рецептот за овој превкусен, фантастичен десерт!

Рецепт за неодоливо вкусен десерт: Црно-бела чоколадна торта која не се пече

Потребни состојки:

  • ½ литар млеко
  • 7 лажици кафеав шеќер
  • 3 пудинзи од ванила
  • 300 грама темно чоколадо
  • 100 грама бело чоколадо
  • 500 милилитри слатка павлака
  • 200 грама бисквити

Начин на подготовка:

1. Во 300 милилитри млеко измешајте ги сите 3 пудинзи и додајте шеќер. Остатокот од млекото истурете го во сад со средна големина и почекајте да зоврие на средна температура. Додадете ги пудинзите и мешајте додека не ја добиете идеалната густина.

2. Поделете ја смесата на два еднакви дела и во едниот ставете темно, а во другиот бело чоколадо. Мешајте сè додека не се растопи чоколадото. Оставете ја смесата да се излади.

3. Измешајте ја слатката павлака и додадете по една четвртина во чоколадните смеси.

4. Во кружен калап истурете дел од белата и дел од темната смеса. Измешајте ги за да добиете црно-бели шари.

5. Потоа нанесете го остатокот од слатката павлака и од темната смеса, па израмнете го колачот.

6. Потопете ги бисквитите во млеко и наредете ги врз смесата. Потоа ставете го колачот во фрижидер за да се излади. Отстранете го колачот од калапот и послужете. На здравје!

Откако го прочитавте нашиот рецепт за овој превкусен колач, можеби ќе сакате да го прочитате и рецептот за вкусен кремаст десерт што се топи во устата.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар