5 задолжителни караници кои љубовните парови ги доживуваат во текот на новогодишните празниците

Во текот на подготовките за празниците сите подлегнуваат под притисокот заради многуте обврски и тогаш доаѓа до нервоза која предизвикува караници.

Ако тој не сака повеќе да се расправа со вас, веројатноста е дека неговите чувства се оладени

Природно е да се помисли дека намалениот број на конфликти е добар знак дека проблемите почнале да се решаваат, нели? Па, не баш.

7 видови љубовни караници кои едноставно не вредат за нервозата

Ниту еден пар не сака да се кара за нешто глупаво (иако секогаш постојат исклучоци).

Полошо од неверство: 7 нешта кои партнерот или партнерката никогаш нема да ви ги опрости

Постои ли нешто полошо од неверството што би можело неповратно да ја уништи врската?

Што се случува со нашето тело кога се расправаме со саканата личност?

Расправиите со саканата личност можат да ви влијаат на здравјето многу повеќе отколку што мислите...

Вселување заедно: Исповеди за искуствата на неколку девојки

„Пет месеци откако живеевме заедно, раскинавме и јас се отселив. Два месеци потоа, сфативме колку бевме глупави и се смиривме, иако сѐ уште не живееме заедно.“

8 причини кои дефинитивно ќе ве убедат да останете пријатели со бившиот партнер

На крајот од раскинувањето си рековте „Ајде да останеме пријатели“. Сега сфаќате и согледувате дека тоа воопшто не било лоша идеја...

4 предизвици со кои се соочуваат паровите кога патуваат заедно

Нема ништо поубаво од патување заедно со партнерот. Но, ако не внимавате доволно добро одморот од рајот може да се претвори во одмор од пеколот.

Која е најчестата причина за несогласувања помеѓу партнерите?

Заедничкиот живот покрај прекрасните моменти, со себе носи и проблеми кои најчесто се поврзани со незначителни ситници...

Книга: „Сè што премолчавме“ – Марк Леви

Колку е нераскинлива врската меѓу таткото и ќерката? Има ли грешки коишто никогаш не се простуваат?

Како да се справите со лошите колеги?

Не мора да ја замразите работата заради лошите колеги. Наместо тоа, применете ги овие неколку совети и полесно ќе се справите со нив.
12