„Жолтата минута“ на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има свој начин на однесување при караници, кој не треба да го прекршите доколку не сакате да настрадате.

Како да го спасите вашиот брак кога ви се чини дека вашиот сопруг не се грижи повеќе?

Колку и да се обидувате, ви изгледа дека овој циклус на брачни проблеми и конфликти никогаш не завршува.

Како се караат хороскопските знаци: Некаде летаат пердуви, а некаде се влегува во ринг

Некои викаат, врескаат и прават драма, а некои едноставно остануваат смирени. Прочитајте дали вашиот хороскоспки знак спаѓа во првата или во втората група.

За овие 3 знаци јануари ќе биде најлошиот месец во 2020 година

Некои ќе мора прво да ги решат семејните проблеми за да може да продолжат со животот, други ќе се соочат со себе и ќе преиспитаат што всушност сакаат во животот.

Потпрете се на вашата интуиција! Ретроградниот Меркур носи тајни и кавги, а овие четири знаци ќе поминат најлошо!

Овој период ќе трае до 20. ноември и на знаците им донесува нагласена интуиција, на која, овојпат може целосно да се потпрат.

10 урнебесни љубовни кавги кои ќе ве насмеат до солзи

Заедничкиот живот честопати предизвикува кавги во врска со некои мали и навидум неважни работи.

Тест: Начинот на кој реагирате во ненадејни ситуации открива каков став заземате при кавга

Овој тест ќе ви овозможи да одредите како пристапувате кога доаѓа до кавга помеѓу вас и некоја блиска личност.
Датум: 01 ное 2015
, Автор:

5-те љубовни маани на секој хороскопски знак

Секој од нас има маани, а доколку ги знаете оние на вашиот партнер, можете да спречите тие да предизвикаат поголем проблем во вашата врска.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Како културното однесување и добрите манири ја јакнат вашата врска?

Еве како добрите манири помагаат во градењето на стабилна и долготрајна љубовна врска.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Што да очекувате на овој петок 13-ти?

Оваа година, петок 13-ти се паѓа на полна Месечина, па според астролозите, тоа ќе биде причина за многу неволји и несреќи.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Најлошите љубовни комбинации во астрологијата

Иако успехот на врската најмногу зависи од тоа колку ќе се потрудите, љубовната комбинација од некои знаци едноставно е осудена на постојана борба за опстанок.
Датум: 16 апр 2014
, Автор:

10 работи кои мажите не ги забележуваат кај жените

Ова се 10 работи кои мажите најчесто не ги забележуваат кај жените, и кои неретко се причинители за многу кавги.
Датум: 22 фев 2014
, Автор: