„Жолтата минута“ на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има свој начин на однесување при караници, кој не треба да го прекршите доколку не сакате да настрадате.

„Жолтата минута“ на секој хороскопски знак

Јарец

Кога се расправате со Јарец, најдоброто нешто што може да направите е да се обидете да се придржувате до темата. Без оглед на тоа колку многу други мисли ви паѓаат на памет, како некои долго заборавени проблеми или нешто сосема неважно, сето тоа може да предизвика гнев кај Јарецот. Тие мразат да го губат своето време на минатото и тоа само дополнително ги вознемирува.

Водолија

Мудро е да не се потцени она што ќе го направи Водолијата за да победи во расправата. Таа ќе ги искористи сите достапни аргументи. Ако мислите дека некоја Водолија заборавила нешто од минатото, грешите! Ќе се изненадите колку долго таа може да биде навредена. Понекогаш е најдобро да ја оставите самата да сфати некои работи, наместо да ѝ се спротивставите за нештата за кои сметате дека не се во ред. Бидете внимателни кога влегувате во расправија со неа.

Риби

На Рибите најдобро е да им се спротивставете на мирен начин, во спортивно, колку погласни и подраматични сте, толку полути ќе бидат. Во никој случај не е добра идеја да им се потсмевате на Рибите, бидејќи тоа е хороскопски знак што ќе се погрижи да ве повреди на секој можен начин, кога ќе го напуштите неговото друштво. Тие реагираат подобро само ако сте конструктивни и се изразите на стабилен начин, во спротивно ќе научите што значи да го поттикнете нивниот гнев, на повеќе начини.

Овен

Овенот од дното на душата мрази кога луѓето го третираат на пасивно-агресивен начин. Ништо не го излудува повеќе од лагата. Најдобар начин да се справите со Овен е искрено да му кажете што мислите и навистина да го мислите она што ќе му го кажете. Тие намерно реагираат на необичен начин за да бидат сигурни дека сте свесни за тоа како се чувствуваат и што планираат да преземат во врска со тоа.

Бик

Едно е сигурно, кога се соочувате со Бик кој веќе е вознемирен, очекувајте да настрадате од неговите рогови доколку не внимавате. Бикот е отворен за комуникација и ќе стори сè што може за да биде сигурен дека работите се решени и дека навистина е постигнат компромис. Доколку дојде до расправија, работите ќе станат незгодни. Пристапете му и дадете му до знаење за што сакате да разговарате за да не му го трошете времето залудно.

Близнаци

Близнаците не можат да поднесат кога луѓето мислат дека знаат сè за нив. Тие го мразат тоа бидејќи тогаш се чувствуваат како да им се потсмевате или како да не ги сфаќате сериозно. Дозволете им да зборуваат за себе, обидете се да го разберете она што се обидуваат да ви го кажат зашто во спротивно само ќе го зголемите проблемот.

Рак

Секогаш кога се соочувате со Ракот за нешто што ве вознемирува, најдобро е да го направите тоа насамо. Ако се соочите со него пред други, тој нема да го слуша она што му зборувате, ниту вас, ниту кој било друг. Конфликтот мора да се реши само помеѓу вас, во спротивно нема да постигнете ништо. Бидете искрени со себе и со него.

Лав

Кога се обидувате да се соочите со Лав, најдобро е да му дозволите прво тој да ги изнесе своите аргументи. Тоа не значи дека треба да му дозволите да не ве почитува, туку повеќе станува збор за чувството дека не е присилен да ви се покори. Него многу го вознемирува начинот на кој некој кон нив се однесува снаодливо или заштитнички. Дозволете му да се искаже и откако ќе му помине лутината, смирено објаснете му ја вашата страна од приказната.

Девица

Најважно што треба да избегнувате кога се соочувате со Девица е да не ја прекинувате, без разлика колку имате потреба од тоа. Ако постојано ја прекинувате за време на расправиите, можете да се доведете во ситуација никогаш повеќе да немате можност да ѝ кажете ниту еден збор.

Вага

Кога се соочувате со Вага, обидете се да зборувате со смирен тон. Ако бидете гласни, Вагата нема да покаже ни малку милост. Доколку сте гласни со неа, таа нема да ја земе предвид вашата страна од приказната. Ако и понатаму продолжите да и се обраќате со висок тон, сигурно ќе ви врати на ист начин.

Скорпија

Секогаш кога ќе се најдете во ситуација да се расправате со Скорпија, најдобро е да знаете да се одбраните и да знаете како да го направите тоа. Скорпијата нема да прифати никакви оправдувања,  само уште повеќе ќе се налути ако за време на расправијата се обидете да се правдате. Подобро кажете го она што имате потреба да го кажете, наместо вашите чувства да зависат од нејзините чувства.

Стрелец

Кога се соочувате со Стрелец, најдобро е да не се поставувате како тој да не знае за што станува збор. Можете да мислете дека тој навистина зборува бесмислици, но немојте тоа да го кажете отворено. Тој апсолутно ги презира луѓето кои се однесуваат кон него на тој начин. Бидете сигурни дека знаете што е вистината, во спротивно, најверојатно, ќе влезете во уште поголем конфликт.

А, ако ги имате во близина овие луѓе, тогаш сте навистина среќни. Овие 3 хороскопски знаци се најдобри партнери и пријатели!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар