12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

Во домовите на нашите баби, клупата во кујната беше вообичаена глетка. Со години и децении се менуваа трендовите за уредување на ентериерот и клупите повеќе не се појавуваа… Сепак, оваа година појавата на клупа во кујната е модерен тренд, па ако планирате реновирање на кујната, не заборавајте да ставите и клупа во неа.

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

Клупата во кујната може да му даде посебен шарм и топлина на вашиот дом. Може да предизвика убави спомени од детството и кујната на баба, каде можеби имало клупа, ретро-тренд кој повторно се враќа.

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

Ќе биде лесно да наместите клупа како аголен елемент, а добро решение е и клупа во чија внатрешност може да складирате разни работи.

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

Погледнете ги фотографиите и пронајдете инспирација за уредување на сопствената кујна со тоа што ќе ја претворите во агол за дружење со семејството, па така клупата ќе добие посебно место во вашиот дом.

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

12 докази дека клупата во кујната му дава на домот посебен шарм и топлина

А, ако сакате уште подобро да ја „скоцкате“ вашата кујна погледнете ги и овие идеи за уредување на кујната и дознајте како да ги средите полиците и фиоките за полесно снаоѓање и готвење?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар