дом | Кафе пауза

Фенг шуи совети за освежување на вашиот дом

Фенг шуи е одлична алатка што ќе ви обезбеди да постигнете подинамично чувство во вашиот дом, а енергијата околу вас може да поттикне позитивност во сите аспекти на животот.

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Овие илустрации се моќен потсетник дека љубовта и задоволството постојат во „малите“ моменти од нашите животи.

Фотографии кои се доказ дека вазната со цвеќе може да го разубави домот

Дали сакате да го освежите вашиот ентериер и да му додадете малку боја, но не сте љубител на големи промени во вселената или едноставно не сте доволно храбри да експериментирате со украсување на вашиот дом?

Овие прекрасни сукуленти изгледаат како бонбони

Неговите шармантни лисја ќе ги маѓепсаат сите, и совршено ќе се вклопат во веќе постоечките зелени растенија.

Еден британски пар создал прекрасен дом од лондонски автобус

Нивниот нов дом сега има камин, када, плакар, простор за спиење со кревет и две масички, телевизор, кујна и дневна соба.

Слатки минијатурни кактуси што веднаш ќе посакате да ги имате во вашиот дом

Најмногу ги сакаме кактусите кои доаѓаат во рачно изработени керамички вазни што се специјално дизајнирани, така што растението може да добие сè што е потребно.

Совршенство: Кујна во која секој агол има свој шарм

Еден пар од Хрватска е голем љубител на антиквитети и природни материјали затоа што смета дека тие му даваат топлина на просторот.

Како да го освежите ентериерот со декоративни перници?

Декоративните перници се интересен и динамичен детаљ што го воздигнува секој простор и го прави различен.

Домашно милениче и чиста куќа: Не е лесно, но е можно со овие неколку трикови

Секој што има домашни миленици е свесен колку е тешко да се одржи просторот чист. Има влакна насекаде, а ако надвор врне, може да има отпечатоци од шепи на подот или на тепихот.

12 токсични навики што го загадуваат вашиот дом

Сите сакаат просторот за живеење да им биде чист и безбеден. Меѓутоа, во обид да ја исполнат оваа задача, користат разни предмети кои го загадуваат домот.

Неколку докази дека сијаличките можат да останат во домот и по празниците

Кој вели дека по празниците треба да ги чувате сијаличките на таванот или во подрумот?

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Бертрам е куче кое било напуштено на само 5 месеци бидејќи неговите одгледувачи го сметале за преголем за да го продадат...