Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Паскал Кампион е илустратор кој шири радост преку неговите волшебни илустрации на малите моменти во домот. Од парови кои уживаат на каучот до осамени сопственици на миленичиња – секоја од илустрациите ги прикажува луѓето како се чувствуваат пријатно во нивните домови. Овие илустрации се моќен потсетник дека љубовта и задоволството постојат во „малите“ моменти од нашите животи.

Кампион моментално работи како хонорарен уметник во Бурбанк, Калифорнија, за клиенти како Dreamworks Animation, Warner Bros, Marvel Comics, Paramount Pictures и Cartoon Network. Додека неговата дневна работа го држи распоредот многу зафатен, тој секое утро започнува со „Скица на денот“. Дигиталниот уметник излезе со предизвикот во 2006 година како начин да го развие својот личен стил и собрал архива од скоро 5.000 илустрации низ годините.

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот

Погледнете ги и овие илустрации преку кои уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар