Чоколаден пудинг без шеќер и брашно од кој ќе бидете сити половина ден

Пудингот што не се готви е идеален за брз појадок или брза вечера, а најдобро од сè е што можете да јадете онолку колку што сакате.

Рецепт за бела бајадера

Вкусен десерт на кој никој не може да му одолее.

Рецепт за ролнички со цимет и прелив од боровинки

Овој зимскиот десерт во ново руво, со прелив од боровинки, освојува на прв поглед, а вкусот ќе ве натера да го направите повторно.

Рецепт за празнични колачиња од лешник и карамела

Овие колачиња мора да го пробате и да уживате во нивниот совршен вкус.

Кој е омилениот божиќен десерт на кралицата Елизабета? Еве го и рецептот!

Кралското семејство ја продолжува својата добра традиција за споделување рецепти на социјалните мрежи. Овој пат решија да споделат рецепт за омилениот божиќен десерт на кралицата Елизабета.

Мус колач од чоколадо: Кремасто задоволство без печење

Направете вкусен десерт за кој не ви е потребна рерна.

Дали би го пробале овој десерт инспириран од коронавирусот?

Креаторот на десертот, Олга Будник, вели дека идејата ја добила за време на карантинот.

Брз десерт од кокос и чоколадо

За овој вкусен десерт не ви е потребен миксер ниту вага.

Ден и ноќ: Вкусен колач во две бои

Овој одличен есенски десерт се подготвува за многу кратко време.

Мињон торта – богата торта со две глазури

Погледнете го овој рецепт како да ја направите оваа торта со црна и бела глазура.

Рецепт за колач со кокос и чоколадна глазура

Овој сочен и мек десерт се топи во уста.

Маскарпоне торта со бисквити – лесна за правење, но и за јадење

Оваа освежувачка торта со маскарпоне и бисквити е брза опција кога сакате нешто слатко и не мора да чекате премногу долго за да ја направите.