7 нешта што не треба да се прават за време на месечниот циклус

Проверете кои неодговорни постапки за време на циклусот можат да ви го загрозат здравјето.

Секоја жена треба да ги знае: 6 можни симптоми на рак на јајници

Следете ги симптомите, но и никогаш не ги испуштајте редовните гинеколошки прегледи.

Гинеколозите споделуваат: Најлошите работи што можете да ги направите за време на преглед

Дури и ако ви е срам да ги покажете приватните делови на професионалец, имајте на ум дека не постои нешто што гинеколозите го немаат видено.

Гинеколозите предупредуваат: 5 народни лекови за вагинални проблеми кои треба да ги избегнувате

За лекување на вагинални инфекции и воспаленија многу жени користат народни, односно природни лекови кои не поминале медицински испитувања.

Пилули, кондоми, спирала… Сѐ што треба да знаете за контрацепцијата!

Под контрацепција се подразбира збир на мерки, постапки и методи со кои се постигнува спречување на непосакуваната бременост. Која е најдобрата за вас?

5 прашања што треба да му ги поставите на вашиот гинеколог

Ова се неколку прашања на кои е добро да го знаете одговорот.

Без разлика колку ви е срам, овие 11 тајни морате да ги споделите со вашиот гинеколог

Дури и ако сте имале само еден незаштитен секс, вашиот доктор мора да го знае тоа!

6 работи поради кои вашиот гинеколог никогаш нема да ве осуди

Сигурно сте се запрашале што ми поминува низ на глава на докторот чие лице е толку блиску до вашите интимни делови.

Строго забрането: Што не смеат да прават гинеколозите во текот на прегледот?

На многу жени им е особено тешко да се опуштат во таа ситуација, на што дополнително може да влијае непрофесионалниот пристап на нивниот гинеколог.
Датум: 26 ное 2015
, Автор:

5 менструални проблеми кои не смеете да ги игнорирате

Доколку забележувате кој било од следниве симптоми, не чекајте и веднаш посетете го вашиот гинеколог.

Гинеколозите откриваат што најмногу ги нервира кај нивните пациентки

За многу жени одењето на гинеколог не е пријатно. Но, редовните прегледи и отворениот разговор со својот доктор можат многу да придонесат за здравјето на жената.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор: