08 мај 2017 | Кафе пауза

Зошто треба да го одберете токму момчето со кое може да ви биде здодевно?

Потребно е да најдете некој што ќе ви го направи здодевното забавно.

Науката вели дека овој тип луѓе обожаваат да си седат голи дома

Добри новости за оние што обожаваат дома да си седат голи!

Зошто сме тука? 5 прашања што имаат моќ да ви ја откријат смислата на животот

5 моќни прашања што ќе ви помогнат да дознаете многу повеќе за вас и за вашиот живот, како и за насоката во која се движите.

15 секојдневни работи чија оригинална намена ќе ве изненади

Многу од работите што ги користиме секој ден, порано се употребувале на поинаков начин.

7 знаци за депресија кои не треба да ги игнорирате

Еден од најдобрите начини за справување со менталните болести е зголемување на свеста за истите.

15 најлоши работи кои можете да ѝ ги направите на вашата кожа

За здрава кожа неопходни се неколку работи: чистење два пати дневно, ексофлијација, навлажнување и нанесување заштитна крема за сонце.

Зошто жените постари од 40 години се попривлечни од младите девојки?

Прочитајте го говорот на Енди Руни, познат радио и телевизиски сценарист, за да го дознаете одговорот.

9-те најголеми митови за мамурлакот (и вистината зад нив!)

Ако некогаш сте страдале од мамурлак, вашите пријатели сигурно ви дале многу совети за како да ги намалите неговите симптоми.

Дознајте кои се најуспешните хороскопски знаци

Успешните луѓе најчесто поседуваат одредени карактеристики што ги издвојуваат од останатите и им помагаат да ги остварат нивните цели и соништа.

Најчудните 10 теории на заговор за Ареа 51

Според досие од ЦИА, во 1955 година, трио од тајни оперативци барало локација во САД каде што ќе може да го тестира прототипот на шпионски авион.

Не ги сакате утрата? Науката докажува дека причината за тоа можеби е генетска

Мајкл В. Јанг го проучувал спиењето повеќе од 45 години и открил дека постои генетска мутација која одредува дали луѓето ќе можат да стануваат рано или не.

Како да бидете девојка на која другите жени ќе ѝ се восхитуваат, а по која момците ќе лудуваат?

Секогаш е добро да се потсетите на важните правила кои треба да ги следите без оглед на околностите кои ве опкружуваат.
12