гардероба | Кафе пауза

30 парчиња облека што треба да ги има секоја жена над 30 години

Списанието „Вог“ состави список со облека и додатоци што би требало да ги имате во плакарот по 30-тата година од животот.

Гардероба во боите на летото што ќе ја обожавате

Ако сте одлучиле да го обоите светот ова лето, вашата палета треба да се протега од жолта, преку светлосина боја, сè до розови и изразени портокалови нијанси.

Запознајте ја Тика – модерно куче чијашто гардероба е во склад со трендовите

Тика има речиси 200.000 следбеници на Инстаграм и на својот профил има фотографии од нејзините модни комбинации.

8 летни трендови што веќе можете да ги видите на Инстаграм

Сега е време да го средите плакарот затоа што парчињата облека што ќе бидат во тренд можете да ги најдете на дното на плакарот или во некоја заборавена фиока.

Ова парче облека ќе биде водечки тренд во 2020 година

Во сезоната пролет/лето 2020 година ќе се носат женствени комбинации, па подгответе ја вашата гардероба навреме.

Како да изградите минималистички моден стил?

Минимализмот е тренд кој трае веќе неколку години, и опфаќа повеќе категории – од мода до убавина, па се до начин на живот.

11 летни модни парчиња кои ѝ се потребни на секоја жена

Време е да ги заменете пастелните парчиња облека со нешто што одговара со летната сезона.

Направете сами: Слатки идеи за освежување на пролетната облека

Доколку ја сакате модата и „направи сам“ проектите, тогаш за денес ви подготвивме неколку корисни идеи.

Едноставни промени во вашата пролетна гардероба кои треба задолжително да ги направите

Некои брзи и едноставни промени на клучните парчиња во гардероберот може да направат „нова жена“ од вас.

8 лежерни дневни комбинации кои вреди да ги „ископирате“ овој месец

Секое утро се будиме со голем прашалник над главата и очајно бараме решение за тоа што да облечеме тој ден. Можеби овие предлози се дел од решението...

5 причини поради кои вашиот гардеробер е полн со алишта, а сепак немате што да облечете

Време е да се соочите со купот гардероба што само ви зафаќа простор, а не служи за ништо.

Мали трикови кои ќе ви помогнат да ги истакнете вашите облини со помош на облеката

На жените на кои природата не им подарила извонредни облини, постојат неколку модни трикови кои можат да го поправат тоа.