7 начини како да ја подобрите меморијата

Во ова стресно секојдневие, не е невообичаено човек да биде растроен, но сепак постојат многу едноставни методи, кои можат да ви помогнат да бидете пофокусирани и подобро да помните.
Датум: 20 фев 2012
, Автор:

Елегантни женски ракавици за во зима

Можеби сме шармирани од нивниот стар холивудски сјај, но сепак во најстудените денови има нешто што прави да се чувствуваме многу пријатно кога ќе ги лизнеме рацете низ еден добар пар женствени ракавици.
Датум: 19 фев 2012
, Автор:

Начини на самоодбрана за жени

Многумина мислат дека доколку стојат подалеку од темни улички и лошо друштво, нема да им се случи ништо страшно. Неточно!
Датум: 18 фев 2012
, Автор:

Чудо од чоколадо

Вкусен колач со многу чоколадо...

Необични фобии поврзани со храната

Сите сме слушнале за фобии како што е стравот од пајаци или стравот од височина, но што е со стравот од зеленчук или стравот од кинески стапчиња?
Датум: 17 фев 2012

Традиционален рецепт за Егног (Eggnog)

Егног е популарен пијалак во САД и Канада и многу често се поврзува со зимските празници Божиќ, Нова година и Денот на благодарноста...
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Мејкап-трикови што треба да ги знае секоја девојка

Истакнете ги вашите заводливи очи, украдете изглед од гламурозните настани на црвениот тепих, дајте му сјај на лицето со нанесување на правилната нијанса руменило и привлечете што е можно повеќе внимание.
Датум: 16 фев 2012
, Автор:

Топла постела за ладни зимски ноќи

Нека ладните зимски ноќи и вообичаената „досадана“ постелнина не бидат причина за лош сон. Разбудете ја вашата фантазија и создадете мало царство од вашиот кревет, удобно место за пријатни сни.
Датум: 15 фев 2012
, Автор:

Жешка реклама за пролетната колекција на „Guess“

Идејата на оваа реклама е да се однесе публиката на место покрај море, далеку од студената зима и да се приближи до топлите пролетни денови кои доаѓаат.
Датум: 15 фев 2012
, Автор:

Како да се справите со несоница во ладните зимски денови?

Без разлика колку правилно се храните или колку редовно вежбате, доколку постојано сте хронично ненаспани и под стрес, останатите здрави навики ви пропаѓаат под вода.
Датум: 14 фев 2012
, Автор:

Како да го подобрите впечатокот кој луѓето го имаат за вас?

Ова се неколку совети кои ќе ве направат попопуларни меѓу пријателите и ќе ви помогнат при оставање одличен впечаток кај соговорниците.
Датум: 13 фев 2012
, Автор:

Креативни состаноци за Денот на вљубените

Секоја година за 14-ти февруари се случува истото. Секој пар си има своја традиција... Некои одлучуваат да останат дома гледајќи романтичен филм, други излегуваат на романтична вечера, трети не му придаваат големо значење...