16 декември 2014 | Кафе пауза

16 интересни декорации со сијалички кои мора да ги испробате оваа година

Секоја година новогодишните сијалички се оние кои ја создаваат целата таа магична празнична еуфорија. Ви претставуваме 16 креативни начини како да го декорирате домот со сијалички.

Руска народна медицина: Исчистете го црниот дроб со помош на сувото грозје!

Најважната функција на црниот дроб во организмот е прочистување и елиминација на сите токсини и нечистотии од крвта.
Датум: 16 дек 2014
, Автор:

Троловите на интернет се нарциси, психопати и садисти

Садистите сакаат само да се забавуваат... а интернетот е нивното место за забава.

Лидери ли се, хипстери ли се?

Серијата илустрации наречена „Хипсторија“ е дело на Израелскиот уметник Амит Шимони. Во неа се замислени најголемите светски лидери како хипстери.
Датум: 16 дек 2014

3 моќни начини да продолжите понатаму кога мислите дека немате каде

Иако ситуацијата можеби ви изгледа дека е безизлезна, секогаш постојат начини како да го срушите ѕидот кој, свесно или не, сте го изградиле пред себе и не ве пушта надвор.

6 сајтови за торенти кои се добра алтернатива за The Pirate Bay

Сега кога The Pirate Bay е привремено неактивен, потребно е да се бараат нови извори на торенти.

7 работи кои не ни ги кажале во бајките, а требало

Настрана од нивната забавна страна, еве што заборавиле да нè научат нашите омилени бајки.
Датум: 16 дек 2014
, Автор:
Поучна приказна: Жабите и кулата
off

Поучна приказна: Жабите и кулата

Група жаби решиле да организираат трка. Победник ќе бил оној кој најбрзо ќе се искачел на врвот на една кула.

ДХЛ Експрес Македонија се закити со престижното Супербренд признание

На свечената церемонија на доделувањето на глобалната награда Супербрендс, во конкуренција на голем број реномирани пазарни марки, курирската компанија ДХЛ Експрес Македонија се закити со престижното Супербренд признание за 2013/14 година.
Датум: 16 дек 2014
, Автор: