16 интересни декорации со сијалички кои мора да ги испробате оваа година

16 интересни декорации со сијалички кои мора да ги испробате оваа година

Секоја година новогодишните сијалички се оние кои ја создаваат целата таа магична празнична еуфорија. Ви претставуваме 16 креативни начини како да го декорирате домот со сијалички.

0-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

1. Пинг-понг топчиња

1-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

2. Ѕвездено небо

2-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

3. Магична ламба

4-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

4. Цветни сијалички

3-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

5. Лустер од хулахоп

5-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

6. Врвца за слики

6-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

7. Уметност на шишиња вино

7-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

8. Рамка во форма на срце

8-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

9. Снежни топки

9-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

10. Светлечки букви

10-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

11. Осветлени скали

11-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

12. Божиќно венче

12-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

13. Божиќна светлечка позадина

13-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

14. Лустер од пластични чаши

14-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

15. Збор напишан со сијалички

15-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk

16. Новогодишна елка на ѕид

16-16-interesni-dekoracii-so-sijalichki-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-godina-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар