Поздравот и првиот впечаток

Начинот на кој се поздравувате може многу да каже за вас, вашиот карактер, вашето однесување, било да станува збор за ракување со вашиот пријател, родител или потенцијален деловен соработник.
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

5 кратки совети за успешен работен ден

Само мали измени во секојдневната работна рутина, може да ве направат попродуктивни и да постигнете многу подобри резултати. Ви нудиме пет куси и едноставни совети, кои ќе ви помогнат да внесете свежина...
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

5 начини како да останете фокусирани на работата

Сите имаат моменти кога се расеани и кога не можат да се фокусираат на работата. Но, кога појавата на таквите моменти ќе стане алармантна, треба навреме да се реагира и да се преземат одредени мерки.
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Кучињата и 2-годишните деца подеднакво разбираат

Научниците откриле дека овие најценети домашни миленичиња, покрај на зборовите, реагираат и на гестикулациите и на емоциите од нивните сопственици.
Датум: 08 јан 2012
, Автор:

5 решенија за вашата долна облека во новата година

Нашите промени нека започнат со она најосновното во животот на секоја жена – долната облека. Ова се пет можни решенија за во новата година кои сигурно ќе ви помогнат и ќе придонесат за подолг живот на вашата долна облека.
Датум: 06 јан 2012
, Автор:

Греана ракија на британски начин

Топол и добредојден, токму навреме за празниците, „Hot Toddy“ е класичен зимски пијалак. Слободно пробајте го со вашите омилени чаеви. Најчесто се употребува црн или зелен чај, разблажен со слаткиот вкус на медот и со лимон.
Датум: 06 јан 2012
, Автор:

Божиќен пакет

Божиќ е посебен ден, исполнет со среќа, хармонија и мир, а најважно од сè, претставува раѓање на новата надеж. Послужете се со нашиот пакет од божиќни песни, пораки, идеи за подароци и обичаи и имајте совршена божиќна прослава.
Датум: 04 јан 2012
, Автор:

Ели Сааб – безвремена елеганција

Либанскиот дизајнер Ели Сааб веќе одамна е водечко име во високата мода на Блискиот Исток, каде што неговите романтични и украсени со кристали наметки, ги привлекле принцезите во неговото ателје во Бејрут...
Датум: 03 јан 2012
, Автор:

Алкохолни коктели за новогодишната ноќ

Покажете се пред вашите гости, послужувајќи им некои од овие невообичаени, но интересни коктели кои ќе ја подигнат атмосферата до највисоко ниво.

Секс-пози кои треба да ги пробате на новогодишната вечер

За да допре новогодишниот дух во вашиот сексуален живот, зачинете го испробувајќи ги овие несекојдневни секс-пози со вашиот партнер.

Совети за беспрекорна новогодишна шминка

Го имате на закачалка она што ќе го носите, ги најдовте и совршените чевли, одлучивте како ќе ја носите косата. Останува уште да се потрудите вашата шминка да биде беспрекорна, и тоа во секоја смисла, трајна и со одличен изглед.
Датум: 30 дек 2011
, Автор:

Како да го избегнете мамурлакот за новогодишните празници?

Периодот во кој се слават новогодишните и божиќните празници, најчесто е проследен со многу алкохол. Но утрото после една весела вечер со алкохол е мачниот период.