Модна инспирација: 23 начини да носите миди здолниште

Звучи како парче кое е тешко за комбинирање, но точно е баш спротивното – миди здолништата може да се носат на многу начини. Некогаш е потребно да се обрне малку повеќе внимание на деталите. Па, затоа експериментирајте со шалови, џемпери, долги кардигани и накит. Поради нивниот класичен изглед, тие се одлични за на работа и за други формални прилики. Но, тоа не значи дека не може да изгледаат секојдневно. Миди здолништата „трпат“ накит, така што се совршени за оние кои сакаат малку да ризикуваат со изгледот. Ако ви е потребна малку инспирација и поттик како да го носите ова парче, погледнете ги идеите подолу.

1-23-nacini-kako-da-nosite-midi-zdolniste-kafepauza.mk_ 2-23-nacini-kako-da-nosite-midi-zdolniste-kafepauza.mk_

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар