Хорор приказни со духови кои ќе ве остават без сон

Од приказните со духови кои следуваат, дефинитивно ќе ве полазат морници по грбот и ќе ве натераат да го преиспитате сето она што сте го знаеле за духовниот свет.

Приказна за тажната принцеза Елизабет од Баварија

Зад сета убавина и сјај што со себе го носел животот во Хабсбуршката монархија, всушност се крие трогателна и емотивна приказна.

Приказната на Џош и Грејс која ќе допре до сечие срце

Моето име е Џош и имам 18 години! Ова е мојата најдобра другарка и постара сестра Грејс...

Човекот кој живее без пари

Даниел Суело уште во 2000-та година се откажал од парите и заминал да живее во хармонија со природата.

Писмото на Чарли Чаплин до неговата ќерка Жералдин

„Не си го продавај срцето за злато и накит, бидејќи најголемиот дијамант е Сонцето. За среќа, тој блеска на лицето на секој човек.“
Датум: 27 мар 2012
, Автор:

Верното пријателство помеѓу кучето Роско и орангутанот Сурија

Чудно, но и прекрасно пријателство помеѓу куче и орангутан, кои откако случајно се запознале, станале најверни пријатели.

Најпознати љубовни парови во историјата

Верувате ли во вистинска љубов? Ова се најпознатите љубовни стории во историјата и во литературата кои вечно ќе се паметат.
Датум: 23 фев 2012
, Автор:

Моќта на волјата

Ништо не е невозможно ако се трудиш со цело срце и позитивна мисла. На крајот, не се бројат годините во животот, туку животот во нив.

Романтични пингвини се држат за раце

Надвор може е студено, но оваа снежна фотографија со заљубени пингвини е доволна да ги стопи дури и најстудените срца.

Неверојатни приказни за луѓе кои ја избегнале смртта

Можеби некои ќе ви звучат премногу неверојатно за да бидат вистинити, но сепак овие среќи во несреќи се случиле.

Инспиративни приказни со среќен крај

Ова е нашата селекција на 15 инспиративни приказни од сајтот Makes Me Think, кои истовремено ќе успеат да ве насмеат, расплачат и облеат со милион емоции.