За кои 3 хороскопски знаци почнува стабилен период по 15 септември?

За кои 3 хороскопски знаци почнува стабилен период по 15 септември?

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува позитивна промена со завршувањето на ретроградната фаза на Меркур на 15 септември 2023 година.

За кои 3 хороскопски знаци почнува стабилен период по 15 септември?

Овен

Ако ретроградниот Меркур на луѓето родени во овој знак им предизвикал ненадејни пречки и предизвици во нивниот професионален живот, крајот на ретроградната фаза им носи нов почеток. Сега ќе имаат можност побрзо да напредуваат и да ги остварат своите цели. Енергијата на Овенот повторно ќе процвета, а тоа ќе им овозможи да преземат иницијатива и да постигнат успех.

Близнаци

За Близнаците, крајот на ретроградниот Меркур носи олеснување и јасност во комуникацијата. За време на ретроградниот Меркур, можеби се чувствувавте збунети и погрешно разбрани. Сега вашите пораки ќе бидат подобро разбрани и идеите ќе течат побрзо. Ве очекува период на продуктивност и успешна соработка со другите.

Риби

Рибите ќе почувствуваат длабоко емоционално олеснување откако ќе заврши ретроградниот Меркур. Во текот на ретроградната фаза најверојатно припадниците на овој знак беа збунети во однос на своите чувства. Сега повторно ќе се истакне нивната интуиција и емоционална интелигенција. Освен тоа, ги очекува можност за продлабочување на врските со најблиските.

Откако прочитавте на кои знаци најмногу ќе им влијае крајот на ретроградната фаза на Меркур, можеби ќе сакате да прочитате и кои 3 хороскопски знаци ги очекува најголема среќа на љубовен план во септември.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар