Месечен љубовен хороскоп за јануари 2022 година

Месечен љубовен хороскоп за јануари 2022 година

Како ќе ви бидат наклонети ѕвездите во јануари во поглед на вашиот љубовен живот? Во продолжение прочитајте го месечниот љубовен хороскоп за јануари 2022 година.

Месечен љубовен хороскоп за јануари 2022 година

Овен

Доколку сте во врска, вашиот партнер најверојатно ќе очекува да бидете поискрени и отворено да зборувате за вашите емоции. Не плашете се да го отворите своето срце и не дозволувајте стравот поради лошите искуства од минатото да владее со вас. Доколку не сте во врска, има големи шанси да запознаете некој и да се изненадите од тоа како ќе се одвиваат вашите односи.

Бик

Вашата љубовна врска се одвива на беспрекорен начин, па овој период ќе доживеете голема среќа на љубовен план. Ако сте во врска која моментално поминува низ фаза на нестабилност и се стремите кон подобрувањето на односите, најверојатно вашиот обид ќе заврши неуспешно. Оние кои се родени во овој знак а се слободни ќе се поврзат со личност која многу се разликува од нивните замисли. Тоа се должи на фактот дека имаат превисоки очекувања од луѓето или дека ги идеализираат.

Близнаци

Во вашата врска ќе владее целосна хармонија. Во следниот период комуникацијата со партнерот ќе биде одлична бидејќи вашите дискусии ќе бидат исполнети со разбирање и пријателски совети. Чувствувате дека вие и вашиот партнер сте родени еден за друг и дека сте сродни души. Слободните Близнаци кои сега стапуваат во врска треба да знаат дека оваа врска ќе биде краткотрајна. Ќе се забавувате со вашиот партнер, но вашите ставови ќе бидат премногу различни. Убаво е кога работите се случуваат спонтано, но за некои работи ви треба планирање.

Рак

Доколку сте веќе во врска, овој месец партнерот ќе ви покаже колку многу ве сака. Ќе се обиде да ве задоволи со тоа што ќе ви посвети повеќе внимание и страсни моменти. Слободните Ракови ќе покажат мал интерес за романтични средби бидејќи повеќе уживаат додека се опкружени со пријателите, па затоа ништо значајно нема да се случи на љубовен план.

Лав

Одбивате да преземете одговорност и секогаш наоѓате начин да го обвините партнерот дека „не ви помага доволно“. Вашата зависност од други луѓе дополнително ќе ја отежни врската. Оние кои се слободни ќе запознаат некого, но нема да бидат свесни дали тоа е љубов или пријателство. Се двоумите дали да стапите во контакт со личност од блискиот круг на пријатели и да ги споделите своите чувства. Ова ќе доведе до појава на внатрешен конфликт, но не заборавајте дека оптимистичкиот став ќе ви донесе поголема самодоверба.

Девица

Доколку сте во врска или во брак, ќе забележите како вашата врска станува сè посилна од ден на ден. Имате голема поддршка од ѕвездите кога станува збор за љубовен план, па добро би било да ја искористите можноста да планирате заеднички проекти за иднината. Слободната Девица ќе почне нова романса која може да биде голем предизвик, особено доколку партнерот е во истиот знак од Зодијакот. Астролозите ви препорачуваат да не започнувате нова врска само поради здодевност, навика или страв од осаменост.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар