26 јули 2012 | Кафе пауза

Морничави нарушувања на спиењето

Кога границите на фазите од спиењето ќе се изместат, сонот може да биде навистина застражувачки.

Како да реагирате кога ќе го сретнете бившиот додека сте со сегашниот партнер?

И двајцата имале минато, но што се случува кога ќе мора да се соочат со него во сегашноста?
Датум: 26 јул 2012
, Автор:

„Златни рат“ – најубавата плажа во Хрватска

„Златни рат“ е една од најспектакуларните плажи во Хрватска. Опкружена со прекрасна борова шума и кристално сино море...

Легендарни олимписки победници

И покрај тоа што на секоја Олимпијада се појавуваат нови ѕвезди, сепак постојат легенди кои оставиле белег во историјата на Олимписките игри. Од почетокот на 20-от век па сè до денес, ова се најпознатите олимписки победници.
Датум: 26 јул 2012

Најлудите забави во светот

Од журки на плажа до борби со домати, од родео до карневали, во светот постојано се случуваат луди забави. Ако сакате да доживеете незаборавни моменти, ова се најлудите забави во светот кои треба да ги посетите.
Датум: 26 јул 2012

Кул ефекти за вашите фотографии

Проверете како би ви стоела фризурата на вашата омилена холивудска ѕвезда или како би изгледале на насловна страница. :)
Датум: 26 јул 2012
, Автор: