„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска

„Златни рат“ – најубавата плажа во Хрватска

„Златни рат“ е една од најспектакуларните плажи во Хрватска. Оваа плажа со ситен златен песок е долга околу 530 метри, а интересно за неа е тоа што зависно од ветрот и морските струи го менува својот облик и својата позиција. Оваа плажа е опкружена со прекрасна борова шума и кристално сино море.

„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска

Таа се наоѓа јужно на хрватскиот остров Брач, во близина на Бол и со текот на годините постанала едно од омилените туристички места во целиот регион. „Златниот рог“ нуди голем број водени спортови, како скијање на вода, нуркање, возење на банана, како и летање со падобран.

„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска„Златни рат“ - најубавата плажа во Хрватска

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар