Кул ефекти за вашите фотографии

Кул ефекти за вашите фотографии

Освежете ја фотографијата на вашиот Фејбук-профил со помош на некоја смешна анимација или интересен ефект, кои ќе ги најдете на следните 4 сајтови:

1. Fun Photo Box – тука најпрво треба да изберете една од понудените анимации или ефекти, па потоа да прикачите фотографија. Тоа може да го сторите преку аплоудирање на готова фотографија или да направите нова со помош на вашата веб-камера. На располагање ви се огромен број анимации и ефекти.Кул ефекти за вашите фотографии2. Photofunia – сличен како претходниот сајт, но со помал избор на ефекти. Откако ќе се одлучите за ефектот, ја прикачувате фотографијата и за неколку секунди ќе се најдете на некоја позната реклама или билборд. 🙂Кул ефекти за вашите фотографии3. Fake Magazine – поставете ја вашата фотографија на насловната страница на лажен магазин.Кул ефекти за вашите фотографии4. Hollywood makeover – на овој сајт можете да видите како би ви стоела фризурата на некоја позната холивудска ѕвезда.Кул ефекти за вашите фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар