06 јуни 2012 | Кафе пауза

Современите архитектонски чуда во Казахстан

Во Казахстан веќе неколку години се градат супермодерни градби кои го фасцинираат светот со својот изглед.

Чудни закони кои ги „олеснуваат“ паричниците на неинформираните туристи

Од 100 евра за нечиста возачка дозвола до казна затвор за јадење на јавно место за време на Рамазан...
Датум: 06 јун 2012
, Автор:

Кратки лекции за подобри родители

Едноставни лекции за да нè потсетат дека децата се нашето најголемо богатство...

Сејшели – рај за романтичните души

Песочни плажи од ситен бел песок се протегаат веднаш под падините и бујната вегетација, а водата е светло сина и толку проѕирна што можете од далеку да го видите песочното дно што се простира под површината.

Женски vs. машки лаги и нивното значење

Не дека сите сме лажливци, но секој знае да каже по некоја лага. Како и да е, најинтересни се лагите кои се кажуваат во врските, ајде да го анализираме нивното значење...
Датум: 06 јун 2012
, Автор:

Победете ги стриите со помош на авокадо и камилица

Доколку држите диета пред летната сезона, никако не смеете да заборавите дека ненадејната и брза промена на килограмите, може да влијае на кожата и да се појават стрии.

Интересни факти за впечатливите морски ѕвезди

Морските ѕвезди се најпрепознатливи по своите „раце“ кои се протегаат од центарот на нивните симетрични тела.

Децата како суперхерои

Артистот Анди Ферхрст е авторот на овие интересни слики. Тој со нив сакал да го прикаже моментот кој го искусува секое мало детенце, играјќи си суперхерој.