06 февруари 2012 | Кафе пауза

Сакијаки Вестерн Џанго (Sukiyaki Western Django)

Филм за крвопролевањето, сладострасниот копнеж и алчноста...
Датум: 06 фев 2012
, Автор:

Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињата

Американската ТВ програма „Animal Planet“ секоја година организира натпревар за млади кутриња на минијатурен терен за американски фудбал...
Датум: 06 фев 2012
, Автор:

Прекрасниот затворен зимски ски-центар во Дубаи

Зимскиот центар „Ски Дубаи“ е распослан на 22.500 квадратни метри и е доволно голем да собере вештачка планина висока 60 метри, од која се спуштаат пет скијачки патеки, посебни патеки за сноубординг, за санкање...

Надреални цртежи кои нудат двојна перспектива

Инспириран од натприродната уметност на Дали и Рене Магрит, романскиот сликар Михаи Кристе ја проширил оваа невообичаено експресивна артистичка форма во неговите илузорни слики.

10 начини како може да си ја уништите врската

Запознавате најдобра девојка на светот, онаква каква што отсекогаш сте посакувале. По интензивно флертување ù го барате бројот на телефон. Секако дека го добивате! Наскоро ја поканувате на првиот состанок. Но, што потоа?
Датум: 06 фев 2012
, Автор:

Бебе од една година игра пинг-понг

Ова талентирано бебе се вика Џејми и пред него сигурно следува успешна кариера во пинг-понг. Со само што наполнета една годинка, неговата игра ќе ве остави без зборови.

Мирисот на моќта

Погледнете ги новите реклами за машките козметички производи „Old Spice“, кои ќе ве извадат од памет. :)
Датум: 06 фев 2012
, Автор:

Плажа која изгледа како огромно капучино

Овојпат природата си поиграла со океанските бранови и создала неверојатна, а воедно и прекрасна „капучино“ плажа.