Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињата

Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињата

Автор: Моника Трајковска

Американската ТВ програма „Animal Planet“ секоја година организира натпревар за млади кутриња на минијатурен терен за американски фудбал. Нивната задача е едноставна и забавна – да си играат со играчките кои се наоѓаат на теренот и да ја префрлаат малата пластична топка.Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаПобедникот е оној кој ќе биде најдруштвен и најфер играч, односно оној кој најмногу ќе се соживее со улогата и најинтересно ќе си игра. Бонус поени се добиваат доколку се забележат трикови, како одење на две нозе, тркалање по подот и слично…Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаКако известувач за време на натпреварот, за тоа кој е во водство, како и за најдобрите одиграни моменти е папагалот, кој во живо преку мобилен постојано твита.Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаДве групи на прасиња се верните навивачи на своите тимови. Тие во текот на целиот натпревар им даваат поддршка на кутрињата.Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаЗа време на полувремето настапуваат група на мачиња. Во функција на мажоретки, тие ги забавуваат гледачите додека кутрињата се одмараат.Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаОваа емисија започнала да се емитува пред неколку години, како обид за вдомување на животни (сите учесници се земени од засолништа и центри за спасување на животни), но таа многу брзо преминала во една од најгледаните на „Animal Planet“. Минатата година оваа емисија ја следеле 9,2 милиони гледачи.Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаЕве неколку фотографии од дел од натпреварувачите и останатите учесници во новата сезoна на „Puppy Bowl“.Запознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаЗапознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаЗапознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаЗапознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињатаЗапознајте ги новите неодоливи натпреварувачи во купот на кутрињата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. анонимна Reply

    soncinjaaaa <3

Остави коментар