Надреални цртежи кои нудат двојна перспектива

Инспириран од натприродната уметност на Дали и Рене Магрит, романскиот сликар Михаи Кристе ја проширил оваа невообичаено експресивна артистичка форма во неговите илузионистички слики. Тој располага со обилно портфолио, богато со имагинативни уметнички дела, кои ги прикажуваат неговите вешти способности за креирање надреално и двојно значење на елементите во нив.

Надреални цртежи кои нудат двојна перспектива

Секоја слика нуди двојна перспектива, а зависи од самиот набљудувач што од сликата ќе воочи прво, а што ќе смета за вешто осмислена оптичка илузија од страна на уметникот. За восхит е способноста на Михаи да гледа толку неограничено на светот. За почит е и неговиот талент за соединување на природата со неживите предмети.

Надреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспективаНадреални цртежи кои нудат двојна перспектива


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. ljubica Reply

    Prekrasni se ….

  2. Свит Reply

    wow, навистина прекрасно и необично!

Остави коментар