Мирисот на моќта

Автор: Димитар Гошевски

Пред неколку дена на Јутјуб излегоа најновите реклами за машките козметички производи „Old Spice“, а за нивната изработка од компанијата го најмија американскиот актер Тери Круз. Иако рекламите почнуваат да се прикажуваат на ТВ денес, компанијата ги пушти на „пробно гледање“ на Јутјуб на 1 февруари. Режисери на рекламите се Тим Хајдекер и Ерик Ворхајм, кои се ангажирани да ги снимат сите филмчиња за новата кампања на „Old Spice наречена „Smell is Power“. Да не должиме многу, погледнете ги овие кратки комични реклами кои ќе ве извадат од памет. 🙂Мирисот на моќтаIt’s so powerful, it sells itself in other people’s commercials!
„Толку е моќен што се промовира во рекламите за производите на други луѓе.“

Old Spice Body Spray is too powerful to stay in its own commercial!
„Олд Спајс е премногу моќен за да остане во својата реклама.“

Old Spice will make you feel so powerful that will blow your mind in front of your face.
„Олд Спајс ќе направи да се чувствувате толку моќнo, од што мозокот ќе ви експлодира пред лице.“

И на крај погледнете и компилација од рекламите со Тери Круз:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар