црвенило | Кафе пауза

Зошто треба да го вклучите женшенот во негата на вашата кожа?

Ви ги споделуваме здравствените придобивки од женшенот во однос на кожата.

Совети за убавина: 10 начини да ја употребите сода бикарбоната

Освен во кујната и домот, сода бикарбоната можете да ја употребите и личната нега на лицето и телото. Еве неколку начини да го направите тоа уште денес.

Исфрлете ја употребата на пудра со помош на овие трикови!

Во текот на летните месеци не би сакале целата шминка да ви се топи од лицето. А нанесувањето тешки пудри, освен што штетно влијае врз кожата, и лошо изгледа.

Ефикасен трик за брзо намалување на големите мозолки на лицето

Треба да излегувате, а едно тврдоглаво мозолче стрчи на вашето лице и никако не се смалува. Секако дека коректорот ќе заврши работа за да се прикрие црвенилото, но отокот и понатаму ќе се познава.
Датум: 17 авг 2014
, Автор:

Погледнете што ѝ прави шминката на вашата кожа

На секоја девојка ѝ се има случено повеќе пати да си легне уморна после ноќното журкање со шминка на лицето. Но, откако ќе го погледнете ова видео, сигурно добро ќе размислите дали е тоа паметна одлука.

Неколку чекори до совршено бричење

Секојдневното бричење не секогаш значи подобар изглед, туку може да донесе црвенило и непријатно чешање. Но, тоа не мора да биде така ако се следат следните неколку совети...
Датум: 07 фев 2012
, Автор: