сув шампон | Кафе пауза

Едноставен трик за подобар ефект на сувиот шампон

Откако е измислен сувиот шампон, може да се каже дека во светот на негата и убавината се случи вистинска револуција...

Сѐ што е потребно да знаете доколку сте љубител на сувите шампони

Кој би помислил дека најголемиот женски проблем може да се реши со еден производ?

Нови начини на кои можете да го искористите сувиот шампон

Освен тоа што за момент ни овозможува чиста и лелеава коса, сувиот шампон може да помогне и за некои други „проблеми“ со косата.

Направете сами: Сув шампон за коса

Со овој едноставен рецепт можете сами да си направите сув шампон и никогаш повеќе да не излезете со масна коса од дома.

Како да ја спасите вашата фризура со помош на овие 3 производи?

Најчесто нашата коса изгледа убаво само денот кога сме ја фенирале, а веднаш потоа бараме ластиче, бидејќи таа не е веќе тоа што била.

За девојките со тенка коса: 5 супер трикови кои ќе ви помогнат да го добиете посакуваниот волумен

Кога имате ваков тип коса, мора да бидете креативни ако сакате да добиете фантастичен волумен.

Совети за убавина: 10 начини да ја употребите сода бикарбоната

Освен во кујната и домот, сода бикарбоната можете да ја употребите и личната нега на лицето и телото. Еве неколку начини да го направите тоа уште денес.

Како да си направите сув шампон за светла и за темна коса?

Можете многу лесно и евтино да си направите сами, сув шампон за третирање на косата измастена на коренот, кој покрај тоа што ќе ја впие маснотијата, ќе ви даде и малку волумен.
Датум: 22 авг 2013
, Автор: