Домашни и здрави енергетски колачиња за оние кои се на диета

Овој десерт е многу едноставен за подготовка, а потребни ви се само три состојки за да добиете совршен вкус.

Руска народна медицина: Исчистете го црниот дроб со помош на сувото грозје!

Најважната функција на црниот дроб во организмот е прочистување и елиминација на сите токсини и нечистотии од крвта.
Датум: 16 дек 2014
, Автор:

Факти за здравјето откриени со најновите истражувања

Истражувањата станаа многу голем тренд на универзитетите ширум светот. Прочитајте кои новости се откриени во последно време.

Печени јаболка

Брзи, меки и неверојатно вкусни, не смеете, а да не ги пробате овие печени јаболка полнети со ореви и суво грозје.

Англиски колачиња

За сите обожаватели на кафето, еве предлог-рецепт за брзо и едноставно слатко задоволство. Станува збор за колачиња, коишто ќе измамат насмевка на сечие лице. Брзи за подготовка, сè што ви треба е да издвоите еден час...
Датум: 30 апр 2011
, Автор: