Диета со грав што ќе ви помогне да ги намалите килограмите и да го подобрите здравјето

Начинот на исхрана во кој е застапен гравот е најдобар за постудениот дел од годината.

Како овој маж успеал да најде мотивација за да ја надмине депресијата и да изгуби 30 килограми?

Џеф Кендал страдал од депресија и се борел против вишокот килограми уште откако знае за себе...

Експертите тврдат дека ова е најлесната диета за следење

Дали некогаш сте се запрашале зошто диетите делуваат невозможни и ретко функционираат?

11 фатални грешки што ги прават дури и луѓето кои водат здрав живот

Кога луѓето сакаат да го подобрат нивниот животен стил, често не можат да ја постигнат нивната цел.

17 идеи што ќе ве инспирираат да се ослободите од вишокот килограми

Конечно сте донеле одлука да го изгубете вишокот килограми.

3-те најважни совети за слабеење од жена која изгубила 45 килограми

Експертите се согласуваат дека промената на животните навики е најдобриот начин да се ослободите од вишокот килограми.

Сè што треба да знаете за слабеењето со јаболков оцет

Секој којшто се обидува да ослабе бара разни додатоци во исхраната што можат да му помогнат.

8 грешки што не ви дозволуваат побрзо да ги согорите масните наслаги

Без разлика што правите и колку напорно вежбате, изгледа како да не можете да се ослободите од тврдоглавите масни наслаги.

Како да ги согорите масните наслаги додека сте на одмор без да одите во теретана?

Одморот може да биде одлична можност да се вратите во форма. Погледнете како да го направите тоа без да посетувате теретана.

Запознајте го Бронсон, огромното маче од 15 килограми

Мајк Вилсон и неговата девојка Меган Ханеман имаат компанија што произведува покуќнина за мачки...

Летна салата за слабеење што ќе ве држи сити подолго време

Ако сакате да изгубите некое кило, додека истовремено се храните здраво и не гладувате, пробајте ја оваа одлична летна салата!

15-те најдобри овошки за слабеење

Консумирањето овошје е најздравиот начин за брзо слабеење, а овие овошки се најдобри за тоа.