Каде оди салото кога слабееме? Одговорот ќе ве изненади!

Во истражувањето учествувале 150 професионалци кои имале свои теории за ова прашање. Повеќето од нив дале погрешен одговор.

Совети за витка линија од жената со највисок коефициент на интелигенција

Проблемот со кој се соочуваат многу жени е како да ја одржат својата витка линија. Во потрага по одговори многу дами ѝ се обратиле на најпаметната жена на светот.

Научниците сметаат дека дебелината може да стане заразна болест

Научниците од Универзитетот до Јужна Калифорнија тврдат дека дебелината може да биде заразна.

Сакате да ослабите? Скратете само 1 чаша газирани пијалаци на неделно ниво

Намаленото внесување на газирани пијалаци, сокови и кафиња може да има големо влијание на вашето целокупно здравје и вашата тежина.

Вистината зад најраспространетата заблуда за појадокот што многумина ќе ги развесели

Доколку се обидувате да изгубите вишок килограми, појадокот не треба да ви биде најважното нешто на листата со приоритети.

6 правила за поздрава исхрана во 2018 година

Доволно е да се држите до овие 6 неверојатни и едноставни правила за исхрана и да ја направите 2018-та најздрава година до сега.

6 видови масни наслаги на телото и како да се ослободите од нив

Секој има различен вид на тело, па затоа е важно да го знаете вашиот за ефективно да ја изгубите несаканата тежина.

10 едноставни совети за слабеење ако сте мрзливи

Постојат некои едноставни работи и навики кои ќе ви помогнат лесно да ја добиете посакуваната фигура. Погледнете за кои станува збор.

За појадок, ручек и вечера: 3 топли напивки кои го забрзуваат слабеењето

Топлата вода е одличен сојузник во слабеењето, а процесот на губење килограми ќе биде уште полесен со овие три напивки.

5 проверени трикови како да ги изгубите непотребните килограми до дочекот на Новата година

Еве кои трикови може да ви помогнат околу губењето на непотребните килограми.

Слабеење со одење: 7 закони за намалување на килограмите без теретана

Ослободете се од досадните килограми со помош на оваа секојдневна навика!

Трикови за слабеење кои ги користеле дамите во 1950-тите

Во 1950-тите не можело едноставно да отидете во теретана и да ги стопите килограмите. Но, жените сепак успевале да останат во форма.