слабеење | Кафе пауза - Part 22

Каква диета му е потребна на вашето полничко куче?

Доколку сакате да се погрижите вашето куче повторно да има добра линија, прочитајте како да му помогнете да ги стопи вишокот масти, со помош на здрава диета.

Храна која предизвикува надуеност

Внимавате на исхраната, вежбате во теретана, сакате да постигнете идеална телесна тежина... Не уништувајте го целиот ваш труд и напор, заборавајќи ги оние нешта кои за миг ќе предизвикаат надуеност во пределот на стомакот.

Краткотрајни овошни диети за прочистување на вашето тело

Зошто да се измачувате со разни тешки диети кои ќе ве истоштат, кога можете да бидете здрави и витки со едноставна реорганизација на вашите оброци и внесување многу витамини преку овошје.

Ефектите од кофеинот

Ова се само тези кои погрешно се пренесени и нивно разјаснување за ефектите кои (не) ги предизвикува кофеинот.

Ослабете додека седите на работното биро

Работното биро е совршено место за дебелеење, а причината е очигледна: комбинација од неподвижност и разни грицки кои сакате да си ги мљацкате во текот на денот. Практикуваjте ги овие 5 едноставни совети...
Датум: 03 мар 2011
, Автор:

Митови поврзани со диетите

На интернет може да најдете многу совети, трикови и диети кои можат да ви помогнат да ја намалите телесната тежина за кратко време и со малку напор. Но за жал, многу од тие „гаранции“ за брзо губење на килограмите се митови.

4 чекори за трошење 1.200 калории дневно

Еве неколку корисни совети кои ќе ви помогнат да успеете да ја одржите вашата идеална линија, без притоа да се водите по несоодветни диети.
Датум: 10 ное 2010
, Автор:

Ослабете со пешачење

Пешачењето е одличен и многу погоден начин за одржување на физичката активност. Експертските анализи покажуваат дека просечниот човек...
Датум: 10 сеп 2010
, Автор: