симптоми | Кафе пауза

Не смеете да го занемарувате: Главен симптом на недостаток на цинк во организмот

Цинкот е важен минерал неопходен за многу функции во телото, вклучувајќи го и имунолошкиот систем, згрутчувањето на крвта и правилното функционирање на тироидната жлезда.

Ова се најчестите симптоми кои укажуваат на недостаток на витамин Б12!

Сигурно досега сте слушнале многупати дека на вашето тело му треба доволна количина на витамин Б12 за да функционира правилно...

Дали комбухата може да ги ублажи симптомите на менопаузата?

Експертите откриле дека комбухата може значително да им помогне на жените да се справат со непријатните симптоми на менопаузата!

7 необични работи кои ги правите поради анксиозноста

Дали знаевте дека илјадници луѓе ширум светот страдаат од анксиозни нарушувања?

Кои намирници ги намалуваат симптомите на алергија?

Справете се со алергиите на природен начин!

Кои се симптомите на пролетниот умор и како полесно да се справите со нив?

Пристигнувањето на пролетта најчесто се поврзува со потоплите денови, но многумина во овој период се соочуваат и со поспаност и т.н. пролетен умор.

Што претставува емоционална исцрпеност? 5 знаци дека ви е потребен одмор

Дали и како се разликува состојбата на емоционална исцрпеност од стресот и уморот со кои секојдневно се соочуваме?

Кои симптоми укажуваат на дефицит на витамин Б12?

Витаминот Б12 е од суштинско значење за организмот!

Кои знаци укажуваат на недостаток на калциум?

Калциумот е исклучително важен елемент за здрав организам!

Како да ја препознаете и како да се справите со вестибуларната мигрена

Прочитајте повеќе за симптомите на вестибуларната мигрена.

Совети за како да го препознаете и како да се справите со стомачниот вирус

Ве мачи стомачен вирус? Прочитајте ги нашите практични совети за како да се справите со него.