Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

За ладните зимски денови, тука се топлите џемпери коишто стоеја во плакарот и го чекаа својот период толку долго време што сега се подготвени да станат кралеви на вашиот стајлинг. Меки и удобни, елегантни, со дезени и со сложени плетки – џемперите задолжително треба да бидат присутни во вашата есенска и зимска гардероба.

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Ако ги погледнете профилите на познатите блогерки на Инстаграм, ќе сфатите дека имате огромен избор на облека за да создадете совршен зимски стајлинг: кадифени крзнени палта, фармерки, класични панталони, кожени мини-здолништа, патики и чизми. Исто така, бројот на модни додатоци се зголемува во текот на зимата: капи, беретки, нараквици и шалови.

Крајот на декември е исполнет со забави, но не можете да носите свечена гардероба цел месец. Сега е вистинското време да изберете топли парчиња облека и да набавите нови ракавици од кашмир.

Во продолжение погледнете ги предлозите што ќе ви дадат инспирација како да ја комбинирате вашата облека.

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар