разговор | Кафе пауза - Part 4

5-те клучни животни вештини кои секој интроверт треба да ги совлада

Кога сте интровертни, поминувате половина од својот живот грижејќи се за социјалните ситуации, обидувајќи се да ги избегнете или да ги преживеете.

9 трика кои ќе ви помогнат да го шармирате вашиот соговорник

Дали другите ве сметаат за привлечни нема никаква врска со тоа дали косата ви е добра или дали облеката ви е совршена, туку со тоа како се однесувате со луѓето.

10 причини зошто луѓето одамна престанале да слушаат

Слушањето е доблест којашто не ја поседува секој.

10 докажани начини да го натерате вашиот срамежлив партнер да ви се отвори

Немаат сите личности имаат голема самодоверба и импресивни комуникативни способности.

8 фрази кои емоционално интелигентните жени никогаш не ги користат во разговорот

Некои фрази влијаат на целокупната комуникација и на разбирањето на вашиот карактер од страна на другите личности.

10 начини да ги задоволите вашите потреби во љубовната врска

Комуникацијата и разговорот се клучните елементи во одржувањето на еден здрав и функционален однос.

Дамски дневни комбинации за вашето следно интервју за работа

Ви предложуваме неколку дамски дневни комбинации со кои со сигурност ќе оставите добар впечаток на вашето следно интервју за работа.

Како луѓето од вашата професионална средина да ве запаметат за 30 секунди?

Ова се петте клучни совети кои ќе ви дадат идеја како некому да останете во долго сеќавање.

10 ситуации кои им се случуваат само на оние што постојано изгледаат намуртено

Навистина не е пријатно кога лицето постојано ти изгледа како да сакаш да убиеш некого, а овие 10 ситуации се доказ за тоа.

3 разговори кои треба да ги направите со вашата љубов пред веридбата

Со нивна помош, вие можете да откриете дали размислувате во истата насока за вашата врска.

Куса комична приказна: Што повеќе сакаш, убава или паметна жена?

Внимавајте како одговарате на простите прашања, понекогаш некој збор што случајно ќе ви излета од уста, може да ве разоткрие дека не ја кажувате вистината.
Датум: 05 ное 2015
, Автор:

9 фрази кои паметните луѓе НИКОГАШ не ги користат во конверзација!

Сите ние понекогаш кажуваме работи кои луѓето ги сфаќаат на погрешен начин.