За пријателите, за дружбите…за нас!

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е токму времето поминато со луѓето што ни се блиски.
Датум: 21 јун 2018
, Автор:

СКОПСКО доби нова бренд – екстензија: СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд - оригиналното СКОПСКО Нефилтрирано пиво.
Датум: 18 мај 2018
, Автор:

„Горско пиво“ со збогатен вкус и во ново пакување

15 години од појавувањето на пивскиот бренд на македонскиот пазар
Датум: 16 мај 2018
, Автор:

Владимир Косијер – нов генерален директор на Пивара Скопје

На позицијата генерален директор на Пивара Скопје, Владимир Косијер доаѓа од Украина каде во изминатите пет години ја извршуваше функцијата менаџер за продажба на Coca-Cola HBC за пазарите на Украина и Молдавија.
Датум: 17 апр 2018
, Автор:

Ново место за спорт и рекреација во Гостивар: „Coca-Cola Активна зона“ и за Гостиварци

Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca-Cola и Пивара Скопје наречен „Coca-Cola Активни зони“.
Датум: 11 авг 2017
, Автор:

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во Штип

Продолжува проектот „Coca-Cola Активни зони“ во 5 нови општини во Македонија
Датум: 18 јул 2017
, Автор:

Галичка свадба 2017: Продолжува поддршката на Пивара Скопје за зачувување и афирмација на автентичната културна традиција

Пивара Скопје и нејзините брендови и оваа година, традиционално, се нераскинлив дел од најпознатата македонска свадба, која викендов по 44-ти пат се одржува во неповторливиот амбиент на живописниот Галичник на планината Бистра.
Датум: 14 јул 2017
, Автор:

Уште неколку дена до главното извлекување од големата наградна игра на Скопско

Во тек е големата наградна игра на Пивара за СКОПСКО, со супер возбудливи награди и две главни награди, камперско возило VW California Beach и најновото VW Polo.
Датум: 30 мај 2017
, Автор:

Голема наградна игра на Скопско

Во наградната игра може да се учествува со капачиња на Скопско, Скопско Смут и Скопско Радлер од 0,33 л и 0,5 л во стаклена амбалажа...
Датум: 19 апр 2017
, Автор:

Пивара Скопје со инвестиција од 1,4 милиони евра во нова современа опрема

Дополнителна гаранција за висок квалитет на пивото...
Датум: 11 апр 2017
, Автор:
12