20 мај 2019 | Кафе пауза

Луѓето со оваа боја на очи се едни од најинтелигентните

Луѓето со оваа боја на очите учат поефикасно, со тоа постигнувајќи подобри академски резултати.

5 работи што се неопходни за долга и среќна љубов

Сигурно не постoи рецепт за среќна врска, но постојат некои работи без кои врската не би успеала.

Жените со овие хороскопски знаци најверојатно ќе станат мајки многу подоцна во животот

Постојат некои хороскопски знаци кои според нивните карактеристики можно е да се одлучат за мајчинство подоцна во животот.

Исповед на загрижена мајка: „Сите ѝ кажуваат на помладата ќерка дека е убава, а постарата е сè потажна“

Критиките на сметка на физичкиот изглед се постојани, но уште полошо е што со ова не се соочуваат само возрасните, туку и децата.

Каква е вашата сродна душа според вашиот хороскопски знак?

Продолжете со читање и дознајте каква е вашата сродна душа според вашиот хороскопски знак.

Прошетка низ Струга со Go-Pro фотографиите на инстаграмџијата Арбен Тафа

Арбен Тафа е талентиран македонски фотограф и инстаграмџија чија специјалност се фотографиите направени со Go-Pro камера.

Тест: Дали вашиот мозок е постар или помлад од вашето тело?

Секој орган во телото старее, а за разлика од другите органи, клетките во мозокот не се регенерираат.

Тампони со канабис против менструалните болки

Дали во текот на „оние“ денови од месецот само сте легнати во вашиот кревет и очајно барате некакво олеснување?

Истражување открило дека самотијата зависи од вашата искреност

Доколку се сметате за личност со високи морални вредности, голема е веројатноста да бидете социјално непопуларни.

Малтретирањето постои и кај возрасните: Како да се справите доколу сте жртва?

Иако најчесто мислиме дека се појавува кај децата, малтретирањето може да се случи на секоја возраст, а последиците од него се навистина штетни.

6 видови храна што ќе ви дадат енергија наутро

Доколку не сте утринска личност, будењето рано и подготвувањето за работа може да ви биде вистински предизвик.

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје

Пивара Скопје на пазарот лансираше нова категорија пијалаци - САЈДЕР. Сајдерот е еден од најпопуларните нискоалкохолни освежителни пијалаци во светот.
Датум: 20 мај 2019
, Автор: