18 септември 2018 | Кафе пауза

10 нешта со коишто си ги отежнувате вашите 20-ти

Понекогаш значително си ги отежнувате работите без воопшто да бидете свесни за тоа.

10 неодамна откриени факти и мистерии за Маите

Кога некој ќе ви ги спомне Маите, првото нешто на коешто помислувате се човечките жртви и неверојатната архитектура.

Истражување: Веројатно оставате подобар прв впечаток отколку што мислите

Секој се грижи за тоа како изгледа кога прв пат ќе запознае некој.

Како да го идентификувате и како да се справите со ротавирусот?

Ротавирусот, или стомачниот вирус не изгледа како сериозна болест, но може да биде навистина опасен за деца.

4 начини на кои токсичните луѓе го намалуваат перформансот на вашиот мозок

Токсичните луѓе буквално ја намалуваат способноста на вашиот мозок да функционира ефикасно.

10 едноставни, но чудни навики што ќе ви помогнат да живеете подолго

Ако се грижите за вашето здравје а не сакате да се откажете од задоволствата во животот, имаме добри вести за вас.

20 животни принципи според кои се води секој Овен

„Јас сум оптимист. Не гледам никаква придобивка од тоа да бидам нешто различно од тоа.“

Луѓето со овие 8 особини се најдобрите пријатели коишто можете да ги имате

Доколку сте во потрага по пријателство коешто ќе го преживее „тестот на времето“, есенцијално е да знаете кои карактерни особини треба да ги барате во пријателите...

100-годишни фотографии од најубавите жени од минатиот век

Кога станува збор за жените од минатото, нивниот изглед е без сомнение „чист“.

13-тата „Coca-Cola Активна зона“ од проектот на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola поставена во Сарај

Општина Сарај збогатена со ново место за дружење и рекреација на граѓаните...
Датум: 18 сеп 2018
, Автор: