перфекција | Кафе пауза

Бои, инспирација, перфекција: Оригинални Инстаграм профили кои мора веднаш да ги заследите

Доколку ви е потребна идеја за тоа како да се нашминкате, облечете или да си го разубавите денот, профилите на овие Инстаграм девојки се одличен избор за вас.

98 совршено исечени коцкички од различна храна кои ќе ве направат гладни за перфекција

Холандските артист Лернет и Сандер исекле различна сирова храна на 98 совршени парчиња во вид на коцки со димензии 2,5 x 2,5 x 2,5 см. На овој начин тие создале многу привлечна геометриска слика.
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

Дали ги правите работите најдобро што можете?

Колку пати досега сте си рекле: Е ова е најдоброто што можев да го направам. Или колку пати сте слушнале некој да ви каже: Ова е најдоброто што можев да го направам. Но, дали е тоа доволно и дали е тоа навистина така?
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Зачудувачки перформанс: балерина танцува со остри ножеви

„En Puntas“ е неверојатно артистичко видео во кое балерината Амели Сегара изведува танцувачки перформанс на големо пијано, носејќи балетанки, продолжени нанапред со остри кујнски ножеви.

Перфекционизам и одолговлекување – комбинација која гарантира неуспех

Поради стравот дека нешто нема да излезе перфектно, чувствуваме дека ни треба повеќе време за да се подготвиме пред да дејствуваме.
Датум: 10 дек 2012
, Автор:

Совршенство

Зошто трагаме по перфекцијата, знаејќи дека никогаш нема да ја најдеме? Но, кој вели дека мора да бидеме совршени за да бидеме среќни?
Датум: 08 јул 2012
, Автор:

Време резервирано за вас

Доволно трчавте за да ги исполните вашите обврски за денес, да задоволите сечии очекувања, да им направите услуга на блиските и да ги средите сите работи кои тргнале наопаку. Ова е време резервирано само за вас.
Датум: 03 мар 2012
, Автор: