98 совршено исечени коцкички од различна храна кои ќе ве направат гладни за перфекција

98 совршено исечени коцкички од различна храна кои ќе ве направат гладни за перфекција

Холандските артисти Лернет и Сандер исекле различна сирова храна на 98 совршени парчиња во вид на коцки со димензии 2,5 x 2,5 x 2,5 см. На овој начин тие создале многу привлечна геометриска слика.

1-98-sovrsheno-isecheni-kockichki-od-razlichna-hrana-koi-kje-ve-napravat-gladni-za-perfekcija-kafepauza.mk

Оваа вирална фотографија била објавена во холандскиот весник „de Volkskrant“ во нивното специјално издание за храна.

Двајцата артисти почнале да соработуваат на уметнички проекти во 2007, а нивниот прв заеднички филм ги испитува различни начини да се стопи чоколадно зајче.

2-98-sovrsheno-isecheni-kockichki-od-razlichna-hrana-koi-kje-ve-napravat-gladni-za-perfekcija-kafepauza.mk 3-98-sovrsheno-isecheni-kockichki-od-razlichna-hrana-koi-kje-ve-napravat-gladni-za-perfekcija-kafepauza.mk 4-98-sovrsheno-isecheni-kockichki-od-razlichna-hrana-koi-kje-ve-napravat-gladni-za-perfekcija-kafepauza.mk 5-98-sovrsheno-isecheni-kockichki-od-razlichna-hrana-koi-kje-ve-napravat-gladni-za-perfekcija-kafepauza.mk 6-98-sovrsheno-isecheni-kockichki-od-razlichna-hrana-koi-kje-ve-napravat-gladni-za-perfekcija-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар